Zapraszamy na wyjątkowy koncert do Muzeum Okręgowego w Koninie
Maciej Tubis, klasycznie wykształcony pianista i ceniony lider zespołu Tubis Trio, zabierze nas w muzyczną podróż pełną nietypowych rozwiązań aranżacyjnych i fascynujących improwizacji. Jego najnowszy debiutancki album „Komeda: Reflections” to hołd dla twórczości legendarnego Krzysztofa Komedy, podkreślony unikalnym brzmieniem fortepianu akustycznego eksperymentalnie poszerzonego przez preparacje i syntezator analogowy.

Podczas koncertu będziemy mogli wysłuchać utworów z albumu „Komeda: Reflections”. Ten wyjątkowy projekt powstał w wyniku fascynacji twórczością Krzysztofa Komedy oraz głębokiej refleksji nad wpływem pianistyki klasycznej na estetykę improwizacji. Na „Komeda: Reflections” brzmienie fortepianu akustycznego zostaje eksperymentalnie poszerzone poprzez preparacje i użycie syntezatora analogowego. Inspiracje minimalizmem przenikają się z elementami muzyki elektronicznej, filmowej i neoklasycznej, tworząc unikalne brzmienie, które podkreśla główny element albumu – improwizację.

„Komeda: Reflections” to dojrzałe, oryginalne i szczere spojrzenie na twórczość nieodżałowanego Krzysztofa Komedy. Maciej Tubis, oddany wrażliwości fortepianu, wplata swoje interpretacje zaskakującymi elementami, odkrywając świeże aspekty dziedzictwa tego wielkiego kompozytora. Mimo zakończenia kariery przez Komedę zbyt wcześnie, jego muzyka, w rękach tak utalentowanego artysty jak Maciej Tubis, nadal odkrywa nowe, fascynujące obszary.

Maciej Tubis w Muzeum Okręgowym w Koninie 22 marca 2024 r. o godz. 19.00
Bilety w cenie 40 zł do kupienia w muzealnej kasie.
Liczba miejsc ograniczona!
Więcej informacji pod numerem 513616358.

Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego nie zwlekajcie z zakupem biletów!
Dołączcie do naszej muzycznej podróży i doświadczcie niepowtarzalnego piękna interpretacji Macieja Tubisa.

Szczegółowe informacje!

Skip to content